PL

INTERNATIONAL RHYTHMIC
GYMNASTICS TOURNAMENT
GDYNIA
RHYTHMIC
STARS

& BALTIC JUNIOR CUP
20-22  05/ 22
FREE ENTRY
START LIST
JUNIOR COMPETITION
20-21.05.2022
GROUP A 10.10 - 13.00
NR NAME COUNTRY APPARATUS
1. LARA MERAH ALG
HOOP
BALL
CLUBS
RIBBON
2. VILLE SPERSKAITE LTU
BALL
HOOP
3. MARIA NAUMIUK POL 2
HOOP
BALL
CLUBS
RIBBON
4. TEREZA SARANOVA SVK
BALL
HOOP
RIBBON
CLUBS
5. MADINA DAMIROVA AZE
HOOP
BALL
CLUBS
RIBBON
6. ALICE TAGLIETTI ITA
BALL
HOOP
RIBBON
CLUBS
7. ROBERTA RANONYTE LTU
CLUBS
RIBBON
8. NADIA SCHMIDT POL 2
BALL
HOOP
RIBBON
CLUBS
9. LILIANA MANOVA SVK
HOOP
BALL
CLUBS
RIBBON
10. KAMILLA GAFAROVA AZE
BALL
HOOP
RIBBON
CLUBS
11. MILANA TRICOLICI LTU
HOOP
BALL
12. OLIVIA MASLOV POL 1
BALL
HOOP
RIBBON
CLUBS
13. XENIA BENKOVITSOVA SVK
HOOP
BALL
CLUBS
RIBBON
14. SKAISTE RAZOKAITE LTU
RIBBON
CLUBS
15. LENA WŁOCH POL 1
HOOP
BALL
CLUBS
RIBBON
16. BERENIKA BUJNACEKOVA SVK
BALL
HOOP
RIBBON
CLUBS
GROUP B 13.15 – 16.05
NR NAME COUNTRY APPARATUS
1. VICTORIA CORREIA ESP
HOOP
BALL
CLUBS
RIBBON
2. SHELLY PORTNOY ISR
BALL
RIBBON
3. ELIZA RYBICKA POL 2
HOOP
BALL
CLUBS
RIBBON
4. DOROTTYA CSEH HUN
BALL
HOOP
RIBBON
CLUBS
5. DARA MALINOVA BUL
HOOP
BALL
CLUBS
RIBBON
6. LAUREN GRUENIGER SUI
BALL
HOOP
RIBBON
CLUBS
7. ALONA TAL FRANCO ISR
HOOP
CLUBS
8. AMELIA TOMALCZYK POL 1
BALL
HOOP
RIBBON
CLUBS
9. SZONJA VOROS HUN
HOOP
BALL
CLUBS
RIBBON
10. ELVIRA KRASNOBAEVA BUL
BALL
HOOP
RIBBON
CLUBS
11. ELIZA BANCHUK ISR
HOOP
RIBBON
12. LILIANA LEWINSKA POL 1
BALL
HOOP
RIBBON
CLUBS
13. KIRA HAGYMASI HUN
HOOP
BALL
CLUBS
RIBBON
14. DARA STOYANOVA BUL
BALL
HOOP
RIBBON
CLUBS
15. REGINA POLISHCHUK ISR
BALL
CLUBS
16. BLANKA GYULAI HUN
BALL
HOOP
RIBBON
CLUBS
17. ANNA VOBORILOVA CZE
HOOP
BALL
CLUBS
RIBBON
18. NIKOLA NOVAKOVA CZE
BALL
HOOP
RIBBON
CLUBS
SENIOR COMPETITION
20.05.2022
17.05 – 18.35
NR NAME COUNTRY APPARATUS
OC BARBARA GAŁEK - OLSTHOORN SGA GDYNIA
HOOP
BALL
1. ZUZANNA PIASECKA POL
HOOP
BALL
2. MICHAELA ZATKOVA SVK
BALL
HOOP
3. ALICJA DOBROŁĘCKA POL
HOOP
BALL
4. VIKTORIJA JOCIUTE LTU
BALL
HOOP
5. ALINA GONZALOVA AZE
HOOP
BALL
6. VALERIIA ZELENSKA POL
BALL
HOOP
7. NINA DZUROSKOVA SVK
HOOP
BALL
8. DIANA ARTIOMOVA LTU
BALL
HOOP
9. EMILIA KOMAREWICZ POL
HOOP
BALL
10. ROZA ABITOVA KAZ
BALL
HOOP
11. NARMIN BAYRAMOVA AZE
HOOP
BALL
12. MILENA GÓRSKA POL
BALL
HOOP
13. MILENA BALDASSARRI ITA
HOOP
BALL
14. ADRIANA TIMKOVA SVK
BALL
HOOP
15. EMILIA HEICHEL POL
HOOP
BALL
16. LEYLI AGHAZADA AZE
BALL
HOOP
17. MAŁGORZATA ROSZATYCKA POL
HOOP
BALL
18. SOFIA RAFFEALI ITA
BALL
HOOP
19. GAIA GAROFFOLO CZE
HOOP
BALL
20-21.05.2022
19.05 – 20.35
NR NAME COUNTRY APPARATUS
OC BARBARA GAŁEK - OLSTHOORN SGA GDYNIA
CLUBS
RIBBON
1. ZUZANNA PIASECKA POL
CLUBS
RIBBON
2. MICHAELA ZATKOVA SVK
RIBBON
CLUBS
3. ALICJA DOBROŁĘCKA POL
CLUBS
RIBBON
4. VIKTORIJA JOCIUTE LTU
RIBBON
CLUBS
5. ALINA GONZALOVA AZE
CLUBS
RIBBON
6. VALERIIA ZELENSKA POL
RIBBON
CLUBS
7. NINA DZUROSKOVA SVK
CLUBS
RIBBON
8. DIANA ARTIOMOVA LTU
RIBBON
CLUBS
9. EMILIA KOMAREWICZ POL
CLUBS
RIBBON
10. ROZA ABITOVA KAZ
RIBBON
CLUBS
11. NARMIN BAYRAMOVA AZE
CLUBS
RIBBON
12. MILENA GÓRSKA PL
RIBBON
CLUBS
13. MILENA BALDASSARRI ITA
CLUBS
RIBBON
14. ADRIANA TIMKOVA SVK
RIBBON
CLUBS
15. EMILIA HEICHEL POL
CLUBS
RIBBON
16. LEYLI AGHAZADA AZE
RIBBON
CLUBS
17. MAŁGORZATA ROSZATYCKA POL
CLUBS
RIBBON
18. SOFIA RAFFEALI ITA
RIBBON
CLUBS
19. GAIA GAROFFOLO CZE
CLUBS
RIBBON
SENIOR GROUP COMPETITION
20.05.2022
16:45 – 17:00
NR COUNTRY APPARATUS
1. SLOVAKIA 5 x HOOPS
2. POLAND 5 x HOOPS
3. AZERBAIJAN 5 x HOOPS
18:45 – 19:00
NR COUNTRY APPARATUS
1. SLOVAKIA 3 x RIBBONS + 2 x BALLS
2. POLAND 3 x RIBBONS + 2 x BALLS
3. AZERBAIJAN 3 x RIBBONS + 2 x BALLS
© 2022 GdyniaRGStars. All rights reserved.